Ράλι Κλασικών Αυτοκινήτων
Το Poseidonion Grand Hotel και το αρχοντικό νησί των Σπετσών υποδέχονται το Ράλι Κλασικών Αυτοκινήτων ΦΙΛΠΑ (Φίλοι Παλαιού Αυτοκινήτου)! Η Πλατεία Ποσειδωνίου γεμίζει με εντυπωσιακά οχήματα-αντίκες που φιλοξενούνται για μία μόλις μέρα στο νησί χωρίς αυτοκίνητα, δημιουργώντας την πιο όμορφη αντίθεση, με φόντο το ιστορικό ξενοδοχείο και τα ξεχωριστής ομορφιάς τοπία των Σπετσών.
Οι κάτοικοι και οι επισκέπτες του νησιού έχουν τη δυνατότητα να θαυμάσουν από κοντά οχήματα-σταθμούς στην ιστορία της αυτοκινητοβιομηχανίας (Jaguar, Bentley, Cadillac, Chrysler και Chevrolet μεταξύ άλλων) που κοσμούν στο πέρασμα τους τις γραφικές γωνιές των Σπετσών και διεκδικούν μια θέση στα καλλιστεία που διοργανώνονται στο πλαίσιο της εκδήλωσης.
Είναι μεγάλη τιμή για το Poseidonion Grand Hotel να φιλοξενεί εκδηλώσεις όπως το Ράλι Κλασικών Αυτοκινήτων, αναδεικνύοντας έτσι τον αστικό χαρακτήρα του νησιού και φέρνοντάς το κάθε χρόνο στο προσκήνιο.